Dlaczego notatka wizualna może ci się przydać ?

 

Poznaj zalety notatek graficznych rysowanych ręcznie:

 

Pomagają lepiej zapamiętać informacje

Badania wykazują, że powiązania wizualne mogą znacznie poprawić pamięć, a inne badanie pokazało, że osoby, które miały instrukcje tekstowe i obrazkowe, wykonały zadanie o 323% lepiej, niż te, które korzystały tylko z instrukcji tekstowej. To właśnie z tego powodu szybciej złożymy meble mając w opisie montażu obrazki, niż sam tekst.

 

Sprawdzają się jako opisy zadań, zaleceń i instrukcje postępowania

dla pracowników wszystkich rodzajów firm. Pomagają tym samym zniwelować ryzyko błędów; przyczyniają się do zmniejszania pomyłek. Kiedy masz taką notatkę nad biurkiem, zawsze będziesz pamiętać “co dalej”.

 

Mogą w ciekawy sposób ozdobić rysunkowo:

  • folder,
  • broszurę,
  • ulotkę,
  • lub napisaną przez Ciebie książkę (e-booka)

 

dobrym contentem na Facebooku lub blogu

Jeśli zaprojektujemy interesujący dla odbiorców tekst i obrazki, możemy być pewni, że nasi odbiorcy będą go udostępniać. Reklama dla Twojej marki praktycznie robi się samoczynnie. Do tej pory (od roku, odkąd prowadzę konto na Facebooku) najbardziej popularna notatka wizualna osiągnęła zasięg ponad 13.300 odbiorców. Natomiast moja ulubiona, dotarła do ponad 10.300 widzów, bez wykupywania żadnych reklam.

 

To wspaniały generator pomysłów

A jeśli bardzo boisz się rysować i utknąłeś podczas tworzenia lub planowania, mogę pomóc Ci w roli facylitatora rozrysować Twoją ideę. Potem śmiało ruszysz dalej, aby spojrzeć świeżym okiem, na to co do tej pory stworzyłeś.

 

Możesz taką notatkę udostępnić uczestnikom lub uczniom po wydarzeniu,

na którym byłeś prelegentem. Gdzie? Na konferencji, seminarium, wykładach, warsztatach czy webinarze. Zawsze wtedy, gdy zależy Ci, by uczestnicy spotkania zapamiętali WSZYSTKO co było istotne.

 

Inne elementy marketingowe to:

  • ręcznie rysowane wiadomości do Twojego newslettera,
  • stworzenie brand hero, który będzie się kojarzył w mediach społecznościowych z Twoją marką i angażował widownię śmiesznymi lub refleksyjnymi rysunkami (albo sprzedażowymi, jeśli wolisz).

Takie akcenty mają ogromne walory reklamowe, i emocjonalnie wiążą odbiorcę z Twoją marką.

 

Świetnie sprawdza się jako streszczenie książki

Tej, którą przeczytałeś, lub tej, którą napisałeś, i chcesz by jej treść zawsze towarzyszyła Twoim czytelnikom w bardziej skondensowanej formie.

 

*Bonus

Być może istnieją treści, które są wyjątkowo dla Ciebie ważne, lub chciałbyś się dzielić nimi z innymi w niestandardowy sposób. Co powiesz na notatkę graficzną np.na:

  • kubek,
  • t-shirt,
  • torbę,
  • podkładkę?

 

Zobacz co jeszcze możemy razem stworzyć bazując na notatkach wizualnych: infografika, prezentacja.

 

 

Cena: od 180 zł za 1 stronę A4

 

 

Chcę zamówić notatkę