Jak inwestować w nieruchomości? To pytanie spędza sen z powiek wielu początkującym inwestorom. Lokowanie pieniędzy w nieruchomości nie jest łatwą sprawą. Wymaga sporo wiedzy i ciągłej edukacji. Ale ci najbardziej wytrwali i pilni w nauce zostają często dobrze wynagradzani.

W ostatnim odcinku podcastu “Lepiej Teraz“, Radek rozmawia z Jeremiaszem Gorzędowskim – współwłaścicielem firmy “Impro”, zajmującej się m.in. zarządzaniem najmem na pokoje i kompleksowymi remontami.

Jeśli planujesz takie działania, lub chcesz się dowiedzieć jak inwestować w nieruchomości, posłuchaj koniecznie rozmowy z Jeremiaszem. A dla usystematyzowania wiedzy, jak zwykle notatka wizualna:

jak inwestować w nieruchomosci

 

#86 Jak mądrze inwestować w nieruchomości? – Posłuchaj na iTunes

Strona “Lepiej Teraz”

Facebook “Lepiej Teraz”

Dla głodnych wiedzy książka “Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie”,  autorstwa Jeremiasza i jego żony, dostępna na sprytneremontowanie.pl

6 Comments

  1. Wydaje mi się że najlepsza inwestycja w mieszkanie to wybór większego miasta i najlepiej takiego do remontu, który nowocześnie odremontujemy, dzięki czemu będzie miało większe wzięcie a my będziemy mogli czerpać większy z zysk z wynajmu.

    1. To prawda. Dodatkowo gość podcastu przestrzega, żeby nie remontować mieszkania pod swój gust, bo wtedy zazwyczaj rosną koszty remontu. Podejrzewam, że o powodzeniu całego przedsięwzięcia decyduje wiele różnych czynników, których skompilowanie nie jest takie łatwe niestety.

  2. Dobrą opcją jest też zakup, remont i sprzedaż po odpowiednio wyższej cenie. Jeżeli znajdziemy okazyjne mieszkanie do “grubego” remontu to można je nabyć po dobrej cenie. Wystarczy mieć zmysł estetyczny i trzymać w ryzach wydatki podczas remontu 😉

  3. Według mnie nie da się inwestować w stare nieruchomości. optymalnym rozwiązaniem jest zakup nowej i np. wynajem jej.Opłaty za wynajmu są tak wysokie, że bez problemu pokryją koszty kredytu i jeszcze coś zostanie na własne wydatki;)

    1. To chyba zależy od tego, kto ma jakie plany 😉 Nowa nieruchomość w dużym mieście, to niebotyczne pieniądze, kredyt na wiele wiele lat, nawet przy jakimś solidniejszym wkładzie własnym, i przy założeniu, że będzie się tę nieruchomość wynajmować – to nie jest jakoś super kuszące. Jak dla mnie, to najlepiej kupować wszystko za gotówkę 😉 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *