Cześć,

mam na imię Kasia. Zajmuję się wizualizacją treści pisanej i mówionej. 

Uwielbiam projektować notatki wizualne. A ponieważ jestem oszczędna w słowach, z których moje ulubione to „konkretnie” – sketchnotki pasują do mnie, a ja do nich w sam raz. Jeszcze tylko szczypta analizy, logiki i syntezy (tak, wiem – te słowa nie są atrakcyjne), okraszone sugestywnymi rysunkami – i mamy gotowy przepis na notatkę graficzną. Z tego przepisu właśnie, tworzę wszystkie projekty.

Z chęcią dzielę się wiedzą, a w notatkach lubię dokładność, prostotę i minimalizm (choć czasem eksperymentuję).

Najchętniej rozrysowuję sketchnotki dotyczące zagadnień biznesowych, zarządzania i rozwoju osobistego. Jestem otwarta też na inne dziedziny.

W skrócie:

Czym się zajmuję?

 •   projektowaniem i wykonywaniem notatek graficznych z:
  – webinarów,
  – livów,
  – artykułów,
  – książek,
  – podcastów,
  – innych treści;
 •  tworzeniem prezentacji z użyciem notatek wizualnych;
 •  ilustrowaniem newsletterów, sketchnotingowych kubków, ulotek, plakatów i folderów;
 • facylitacją graficzną spotkań;
 • graphic recordingiem.

Potrafię:

 •  sprawnie wyszukać potrzebne i aktualne informacje;
 •  rozrysować schematy działania procesów, tak, aby były zrozumiałe dla każdego;
 •  szybko analizować i wyciągać logiczne wnioski;
 •  parafrazować czyjeś myśli, i tłumaczyć je na prostszy język;
 •  komunikować się językiem wizualnym zrozumiałym dla wszystkich;
 •  dokonywać zwięzłej syntezy treści;
 •  używać metafor w myśleniu wizualnym. 

Jeśli potrzebujesz notatki wizualne na zamówienie – trafiłeś pod właściwy adres. Ja i mój tablet, jesteśmy gotowi do pracy, po uprzednim ustaleniu terminu.

Zapraszam do współpracy. Będzie mi miło jeśli obejrzysz sketchnotki na moim blogu. W wolnej chwili zdarza  mi się też coś na nim napisać, niekoniecznie na temat 🙂

Kilka słów o notatkach wizualnych

Notatki wizualne to najskuteczniejsza metoda zapamiętywania treści. Kiedy widzisz słowa, i pasujący do niego rysunek, od razu to ze sobą wiążesz. Twój mózg lubi proste skojarzenia, dlatego jest to dla niego wyśmienita zabawa. Dla Ciebie – super szybki sposób na przyswojenie tego, co ważne, i niezbędne w Twojej pracy, lub podczas nauki.

Skąd to wiem?

Przez kilkanaście lat nauki,  próbowałam wielu różnych sposobów, aby pojąć długie i zawiłe zagadnienia. Zawsze bezskutecznie, do czasu, kiedy odkryłam notatki wizualne. Nagle świat stał się piękniejszy. Informacje prawie same się zapamiętują. A dzięki umiejętnemu rozrysowywaniu zadań i projektów, jestem bardziej efektywna w pracy i na studiach.

Czy tylko ja tak myślę?

Nie! Setki tysięcy ludzi na świecie, korzysta z tej twórczej formy notowania.  Zazwyczaj jako odbiorca, podczas wykładów; lub jako pracownik, mający do zapamiętania sekwencje, schematy, regulaminy albo całkiem nową wiedzę. Jest też grupa osób, która stoi po drugiej stronie barykady. Ściskając w ręce marker, lub rysik od tabletu, tworzy uproszczoną wizualizację wszystkiego, czego ciekawi są ludzie.

Ja także działam po stronie tych, przekładających z języka mówionego (albo pisanego) na hasła + obraz. I z tego miejsca, jako praktyk myślenia wizualnego, zapraszam Cię do świata, w którym każda koncepcja jest prostsza niż się wydaje, i każdą da się zrozumieć.

Czy życzysz sobie, abym coś dla Ciebie rozrysowała?

Jeśli tak, napisz, żeby uzyskać informację o wolnym terminie.

 

kasia krogulec