Już tyle raz chciałeś nauczyć się francuskiego, ale coś zawsze stoi na przeszkodzie? Zazwyczaj brak motywacji i słomiany zapał 🙂 Czy wiesz, że nauka może być przyjemniejsza, kiedy weźmiesz do ręki książkę obrazkową? Sprawdźmy zatem, czy nauka poprzez obrazy jest skuteczniejsza, od tej tradycyjnej.

Od kiedy postanowiłam, że będę sama uczyć się francuskiego, okazało się, że ten język nie jest wcale taki łatwy, jak się początkowo wydawało. Przerażała mnie gramatyka i wymowa, nie wspomnę o pisowni, która sprawia mi cały czas sporo problemów.

Tradycyjne sposoby nauki nie przemawiają do mnie, co najwyżej powodują znudzenie już po kilku minutach czytania. Jakiś czas temu odkryłam, że o wiele łatwiej, jest uczyć się z bajek –  są kolorowe, język jest prosty, a do tego postacie mówią wolno. (W nowych animacjach podkładający głos aktorzy, niesamowicie galopują z tekstem, ale zawsze znajdzie się coś, co możemy dopasować do swojego poziomu).

 

Obrazkowe książki do samodzielnej nauki francuskiego – wybawienie od odkładania nauki na później

Przełomowym momentem w mojej nauce, było wygranie dwóch kolorowych podręczników do nauki francuskiego, w konkursie zorganizowanym przez Ulę Français mon amour. Po rozpakowaniu paczki, moim oczom ukazała się Francuska gramatyka obrazkowa i Obrazkowy kurs językowy francuskiego – obie wydawnictwa PONS. Od razu wiedziałam, że z tymi książkami zaprzyjaźnię się na dłużej.

Pomimo, że obie są dość ciężkie i nie zabiorę ich raczej ze sobą w podróż, to świetnie nadają się do wieczornego przeglądania w fotelu. Przeglądania? Tak, w moim przypadku sprawdza się doskonale spokojne oglądanie każdej strony i powtarzanie tekstu – słowa i gramatyka w jakiś cudowny sposób same się zapamiętują.

Przyjrzyjmy się bliżej jak wyglądają te pomoce naukowe:

 

Gramatyka najpiękniejszego języka

 

książki do samodzielnej nauki francuskiego

Francuska gramatyka obrazkowa, zawiera niewiele tekstu, ale za to, wszystkie reguły gramatyczne na poziomie A1-B2, ciekawie przedstawione graficznie. Autorzy tego wydania, przekonują, że warstwa wizualna, to nie tylko ozdobnik, ale istotna część nauki – potwierdzam – to działa 🙂

książki do samodzielnej nauki francuskiego

Na każdej stronie jest mnóstwo kolorów, rysunków, fotografii, co niewątpliwie pomaga w przyswajaniu treści. Książka jest bardzo dobrze zaprojektowana, jedyny minus, który dostrzegam, to, że kiedy ją otwieramy – z powrotem się zamyka. Dlatego, do trzymania w rękach jest OK, ale uczenie się przy biurku będzie sporym wyzwaniem.

 

Obrazkowy kurs językowy sam wchodzi do głowy

 

książki do samodzielnej nauki francuskiego

Nie ukrywam, że obrazkowy kurs jest moim faworytem. Koncepcja wizualna książki jest taka sama jak gramatyki, którą opisałam powyżej, z tą różnicą, że kurs jest ćwiczeniówką, do której dołączona jest płyta CD. Nauka polega na słuchaniu lektorów i uzupełnianiu ćwiczeń – wszystko to, w pięknej, twardej kolorowej oprawie. Poziom A1-A2.

książki do samodzielnej nauki francuskiego

Książka otwiera się trochę lepiej niż poprzedniczka 🙂 Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć książki w  środku, wejdź na stronę kursyobrazkowe.pl. Oprócz francuskiego, PONS wydał podobne kursy, z angielskiego, hiszpańskiego i włoskiego.

 

Dla kogo są obrazkowe książki do samodzielnej nauki francuskiego?

Dla początkujących, dopiero zaznajamiających się z językiem, wzrokowców, fanów kolorów, ilustracji i obrazu; dla dorosłych i dla dzieci.

W mojej opinii, dodatkowym walorem tych podręczników jest to, że każda strona wygląda jak sketchnotka –  wizualnie i zrozumiale przedstawia dane zagadnienie, więc nie mogłam dostać lepszej, naukowej niespodzianki 🙂

Miałam to szczęście, że wygrałam te książki u Uli (przy okazji polecam wszystkim uczącym się francuskiego bloga Uli, którego podlinkowałam wyżej), ale jeśli masz zamiar kupić którąś z książek do samodzielnej nauki francuskiego, poniżej znajdziesz zestawienie najkorzystniejszych ofert:

 

Francuska gramatyka obrazkowa

[buybox-widget category=”book” ean=”9788380635104″]

Obrazkowy kurs językowy francuskiego

[buybox-widget category=”book” ean=”9788380633049″]

 

A Ty, z jakich przyjaznych pomocy naukowych korzystasz? 🙂

 

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *