Nie na darmo powstało wyrażenie think out of the box, czyli myśleć niestandardowo, dosłownie poza pudełkiem. Poszłabym o krok dalej, i powiedziała: Twórzmy nowe pudełka! Czyli nowe style, nowe koncepcje i rozwiązania, a potem łączmy różne pudełka. Wszystko już było – powiedzą malkontenci. Być może, ale zawsze możemy inspirować się tym, co nas otacza (uwaga na prawo własności intelektualnej) i skompilować taki miks, że nikt się nie połapie, na co wcześniej patrzyliśmy. Narysowałam nawet kiedyś grafikę na ten temat:

inspiracja

Rysunek potępia kopiowanie, wierne odtwarzanie oryginału. Zauważyliście, że obecnie wielu ludzi nie chce być sobą, tylko np. upodobnia się do celebrytów? Na Instagramie wszystkie dziewczyny inspirujące do miana influencerki wyglądają tak samo. Moda to nie bezmyślna kalka. To twórcza zabawa trendami. Podobnie jest z każdą pracą kreatywną.

Wyjątek: kiedy się uczysz – kopiuj

Tak, kiedy uczysz się rysować staraj się jak najwięcej powielać z prac innych – w swoim zaciszu domowy. Jak za 50-tym razem uda się w końcu narysować np. tę samą dłoń – odnotuj sukces i postaraj się potem rysować po swojemu: dodaj coś, odejmij (byle nie palce!), zmień kształt. Ważne, by czyjś styl nie został już z nami na zawsze.

Przyzwyczajenie jest pułapką

Dlaczego? Bo robiąc zawsze to samo, w ten sam sposób, nie rozwijamy się, odcinamy się o nowych możliwości. Oczywiście, jeśli żyjesz z tego, że produkujesz filiżanki w 3 wzorach, które się świetnie sprzedają, będziesz działać w ten sposób, dopóki to ma sens. Ale czasem warto zaryzykować i zaproponować coś innego, albo poeksperymentować po godzinach dla własnej przyjemności. Raz, że twórcza praca jest relaksująca, dwa: unikamy rutyny i znudzenia.

Pomyśl inaczej: jak stworzyć nowy styl?

Ostatnio spotkałam bardzo wymagającego klienta. Wiedziałam, że muszę odpalić moje wrotki kreatywności i popędzić w wyobraźni na prawdę daleko. Wykorzystałam legalnie pewne grafiki, co możecie zobaczyć na załączonej notatce graficznej:

Mateusz Bodio Podcast Kasia Krogulec
Notatka wizualna z MamStartup Podcast. Moim gościem był Mateusz Bodio, Dyrektor Zarządzający funduszu RKKVC.

Jeśli chcecie prześledzić/przesłuchać, z jakiego materiału został wybrany przeze mnie akurat taki content, posłuchajcie lub obejrzyjcie naszą rozmowę.

Możecie też zabrać nas w słuchawkach na spacer:

UWAGA!  K O N K U R S ! ! ! !

Do wygrania jedna NOATKA WIZUALNA o wartości ok. 700 zł, zrobiona przeze mnie na temat, który mi podasz.

Co należy zrobić?

  1. Posłuchaj powyższego podcastu i odpowiedz na pytanie: Ile razy są bardziej efektywne utalentowane osoby od tych nieutalentowanych?
  2. Napisz, skąd pochodzą czarne grafiki wykorzystane w notatce z tego wpisu?
  3. Podaj temat notatki graficznej, jaki mam dla Ciebie narysować.

Napisz odpowiedź w komentarzu lub wyślij na mojego maila: info@kasiakrogulec.pl. Możesz też odpowiedzieć w poście pod tą notatką na Facebooku lub Instagramie. Wiem, że zadanie nie jest łatwe, ale liczę na Waszą kreatywność, jeśli wiedza będzie zawodzić 🙂 Powodzenia!

 

Na odpowiedzi czekam do 4 kwietnia 2023, do godziny 22.00

 

Jeśli chcesz sam/a robić notatki wizualne zerknij tu 👉 Jak zrobić notatkę wizualną krok po kroku?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.