Mówią, że człowiek powinien uczyć się i rozwijać intelektualnie przez całe życie, więc wyszukałam 10 stron z wartościowymi, darmowymi kursami e-learningowymi. Te bezpłatne kursy online przygotowane są przez specjalistów najczęściej z anglojęzycznych krajów, i nie mają tłumaczenia na język polski. Ale niektóre z nich posiadają w ofercie lekcje z języka angielskiego, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 

1. Open Culture 

Strona skupiająca 1250 bezpłatnych kursów online z topowych uniwersytetów na świecie. Stają przed nami otworem podwoje Stanford, Yale, Berkeley, Oxfordu i wielu innych równie znanych uniwersytetów. Również za free udostępnionych jest 200 zeszytów ćwiczeń i 800 eBooków. Kursy podzielone są kategoriami, na wszystkie możliwe dziedziny. W sekcji językowej szeroki wybór języków obcych do nauki, w tym tak oryginalnych jak hindi, łacina czy greka. Taki szeroki wachlarz możliwych tematów sprawia, że nie wiadomo, który kurs zobaczyć jako pierwszy. Open Culture to obowiązkowa strona dla wszystkich głodnych wiedzy.

 

darmowe-kursy-e-learningowe

 

2. OpenLearn

OpenLearn to drugi z moich faworytów. Oferuje darmowe kursy e-learningowe z takich dziedzin jak sport, psychologia, edukacja, historia, sztuka, języki, biznes, środowisko, nauka i technologia oraz prawo i polityka. Plusem tych lekcji jest to, że można w większości przypadków ściągnąć sobie te kursy np. na czytnik e-booków.

darmowe-kursy-e-learningowe

 

3. Future Learn

Future Learn jest brytyjską platformą e-learningową posiadającą ciekawą tematykę szkoleń m.in. z biznesu i zarządzania, dbania o zdrowie, psychologii, technologii, kodowania czy nauczania. Kursy są bezpłatne, jednak osoby, które chcą dostać płatny certyfikat muszą pomyślnie zaliczyć zadania lub testy.

darmowe-kursy-e-learningowe

 

4. Coursera 

Coursera to obecnie najbardziej znana na  świecie strona z kursami online. Kiedyś większość kursów było darmowych, teraz z uwagi na to, że wiele z nich jest sygnowanych przez najznamienitsze uczelnie świata, dostęp do tych najbardziej popularnych jest tylko za opłatą. Jednak nadal można znaleźć zagadnienia, które nie wymagają opłat.

darmowe-kursy-e-learningowe

 

5. Open 2 Study

Australijska platforma z darmowymi kursami. Dla chętnych na bardziej zaawansowaną naukę przygotowano płatne studia.

darmowe-kursy-e-learningowe

 

6. edX

Kolejna platforma oferująca darmowe kursy e-learningowe. I tutaj również tematyka, która jest obecnie na topie (np. specjalistyczne kursy IT) jest płatna.

darmowe-kursy-e-learningowe

 

7. Class Central 

To strona Uniwersytetu Stanforda z darmowymi i popularnymi tematami kursów z wielu dziedzin.

darmowe-kursy-e-learningowe

 

8. Openlearning

Openlearning skupia w większości kursy bezpłatne, ale znajdziemy tu też takie, za które trzeba zapłacić. Za to kurs dla przyszłych znawców wina jest za darmo 🙂

darmowe-kursy-e-learningowe

 

9. Lynda 

Lynda to platforma e-learningowa stworzona przez LinkedIn. Co prawda kursy tutaj są płatne, ale bardzo wartościowe. Znajdziemy tu wszystko co jest związane z komputerami, technologią, fotografią, designem i biznesem. Wielu ludzi korzysta z tych szkoleń, bo są ciekawe i za ich pomocą szybciej można przyswoić wiedzę.

darmowe-kursy-e-learningowe

 

10. Alison

Na koniec zostawiłam Alison – to darmowe kursy e-learningowe. Bezpłatne kursy są bardzo podstawowe, i służą raczej by rozpoznać, czy dany temat warto jest zgłębić dalej gdzieś indziej.

darmowe-kursy-e-learningowe

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.